utorok, 19. mar. 2024
Šamorínske basketbalistky: bronz pre U11, úspech tímu U15 v Barcelone

23.6.2022, 07:19

Basketbalistky ŠBK Šamorín opäť zviditeľnili naše mesto. Naše najmenšie vybojovali na majstrovstvách Slovenska bronzové medaily, družstvo U15 sa zúčastnilo v Barcelone veľkého basketbalového festivalu pod záštitou FIBA.

Dievčatá U11 na záverečnom turnaji o majstra Slovenska vybojovali v Bardejove tretie miesto. Najprv zdolali Orava BasCats 60:9, potom nestačili na Young Angels (45:49). V zápase o bronz vyhrali nad BKM Žilina 55:42.

Družstvo ŠBK U11: Lúčová Ester,  Krajčírová Katarína, Ürge Dóra, Ürge Bianka, Malíková Zora, Magyarics Abigél, Alexandra Illiťová, Ema Kurinecová, Kozáková Sabrina, Gaálová Ivana, Méry Viktória, Krušinová Emma, Miklóšits Tamara, Rajcsányi Karolina, Csölle Emma, Csölle Hanna. Tréner: Albert Diósi

Tím U15 absolvoval v Barcelone kvalitný turnaj. Nastúpil v kategórií U16, no napriek tomu si vybojoval druhé miesto. Za najlepšou hráčkou nášho družstva bola vyhlásená Veronika Tátošová. Je dobrou správou, že po vážnom zranení kolena sa vrátila na ihrisko aj jej sestra Linda.

Výsledky ŠBK Šamorín U 15 v Barcelone:

Skupina A: Alvik Basket (Švéd.) 49:53, Loiola Indautxu (Špan.) 52:17, Maccabi Karmiel (Izr.) 62:25. Semifinále: Hörsholm (Dán.) 59:44. Finále: Alvik Basket 36:58