nedeľa, 26. máj. 2024
linka

Šamorínčan Tibor Linka sa rozlúčil s kanoistikou

25.2.2021, 13:21
canoe.sk

Tesne pred koncom roka sa oficiálne so skvelou športovou kariérou rozlúčili naši dvaja olympijskí medailisti. Juraj Tarr a Tibor Linka. I keď Juraj patrí už k „starším a skúsenejším“ kajakárom, Tibor, odchovanec šamorínskeho klubu, pretekár Športového centra polície, strieborný medailista z olympijských hier v Riu, seniorský majster sveta a niekoľkonásobný európsky medailista, je predsa len mladší a tak bolo toto rozhodnutie trošku nečakané.

Rozhovor po kliknutí na čítaj ďalej.

Prečo si ukončil športovú kariéru?

"Na ukončenie kariéry mám, ako by som to povedal, svojský dôvod, vedenie zväzu i Športového centra polície a známych okolo mňa ho pozná. Ale teraz by som to nerozoberal, to by sme tu sedeli dlho????"

Bolo to pre teba ťažké rozhodnutie alebo vzhľadom k okolnostiam inej možnosti nebolo?

"Samozrejme rozhodnutie nebolo jednoduché, dlho som bojoval sám so sebou, s mojimi myšlienkami a radami ostatných."

Ktorý moment v tvojej kariére bol kľúčový?

"Myslím, že kľúčovým momentom mojej kariéry bolo, keď som ako pätnásťročný chcel skončiť so športom, ale predsa som pri ňom ostal a chvalabohu sa to pobralo tou správnou cestou."

Kto bol najdôležitejšou osobou v tvojej kariére?

"Za najdôležitejšiu osobu v mojej kariére, ale aj v osobnom živote považujem moju mamu, keďže od nej som dostal najviac podpory aj v tých najťažších časoch."

Ako si sa ku kanoistike vôbec dostal

"Na môj prvý tréning ma priviedla mamina sesternica, ktorá v tej dobe pretekala za náš domáci klub."

Ktoré preteky boli pre teba osobne najlepšie a možno sa z nich stále tešíš?

"Tých "najlepších" pretekov bolo veľa, ale asi znovu vytiahnem čarovné eso, finálová jazda na olympiáde v Riu 2016, pretože zisk olympijskej medaily je asi pre každého športovca to najviac, čo môže dosiahnuť.

Aké máš plány do budúcnosti? Vidíš sa ešte nejakým spôsobom pri kanoistike?

"Moje nasledujúce plány... Tak v prvom rade si trošku oddýchnuť. A potom pokračovať v živote ako normálny človek, nešportovec. A pokiaľ budem môcť a aj čas mi to dovolí, s radosťou pomôžem, poprípade odovzdám nejaké skúsenosti tým našim najmenším či už doma v klube KCK Šamorín alebo v Športovom centre polície alebo jednoducho tam, kde bude treba. "

Možno máš ešte nejakú inú športovú ambíciu, v inom športe ako kanoistike...

"Momentálne si neviem predstaviť, že by som začal fungovať v inom športe, ale asi aj ostatným okolo mňa sa to ťažko predstavuje. "

Rozlúčky so športom bývajú ťažké, no raz musia prísť. My Tiborovi prajeme veľa šťastia v ďalšej kariére, nech už je to čokoľvek.

Rozhovor bol uverejnený na stránke www.canoe.sk

Copyright © 2024 Šamorínčan