streda, 24. apr. 2024
Proti lídrovi remíza, ktorá mrzí

10.5.2021, 08:05

Na ihrisku favorita sme v 28.kole siahali na výhru až do úplného konca, po výsledku 1:1 pokračuje séria bez prehry.

V úvodnej pätminútovke zahrozili domáci hneď dvákrát, pričom raz zachránilo brankára Száraza brvno. Po úvodnom nápore náš tím vyrovnal hru, šance však neprichádzali. V samom závere prvého polčasu však prišla pomerne nenápadná akcia, po ktorej Rymarenko napriahol spoza šestnástky a v nadstavenom čase otvoril skóre.

V druhom polčase náš tím predviedol aktívnejší výkon, vytvoril si viac šancí ako v úvodnej časti a väčšiu časť polčasu udržal domáci tím na dištanc. V poslednej minúte ukázal hlavný rozhodca kapitánovi Pančíkovi druhú žltú kartu po hlavičkovom súboji v strede poľa.

V záverečnom nápore súper predsa len vyrovnal, keď zblízka dorazil do prázdnej brány center z pravej strany Migaľa. Hoci sme si v zápase nepripísali siedme víťazstvo v rade, séria bez prehry pokračuje aj po meraní síl s dovtedajším lídrom súťaže. V predposlednom kole privítame doma štvrtú Skalicu. Zápas je aktuálne naplánovaný na 15.5. o 17:00 v Pomlé.

Hajrá Somorja!

Michal Kuruc: “Jasné, že nás trošku mrzí strata dvoch bodov v úplnom závere. V prvom polčase sme nehrali to, čo sme chceli, súper mal objektívne viac z hry, ale dali sme gól do šatne. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale aj tak sme chceli v dnešnom zápase viac. Treba uznať, že Bystrica je skúsené mužstvo, predviedlo kvalitu, takže spravodlivá remíza.”

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠTK Šamorín 1:1 (0:1)

Góly: 90. Migaľa – 45. Rymarenko

Žlté karty: Migaľa, Polievka - Vera, Boateng, Pančík

Červená karta: Pančík (po 2. Žltej)

Rozhodoval: Greško

ŠTK Šamorín: Száraz – Pančík, Oikonomou, Stašík, Vera (90. Demjanovič) – P. Nagy, Jančo (77. Fujak), Veselovský (46. Mezovský) – Švec (70. Pinte), Boateng, Rymarenko (90. Szalma)