štvrtok, 18. júl. 2024
puta

Pracovníčka banky z Dunajskej Stredy vykrádala účty

27.1.2021, 11:41
KR PZ Tnava

Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy obvinil 45 ročnú ženu zo zločinu krádeže.

Obvinená sa ku všetkému priznala. Ako pracovníčka peňažného ústavu mala prehľad a prístupy na účty klientov. Postupne si vytipovala najmä staršie osoby, ktoré mali na účtoch úspory. Predpokladala, že starší ľudia si nebudú pravidelne kontrolovať pohyby na účte. Peniaze z nich vyberala, občas na účty niečo vrátila a pritom falšovala ich podpisy.

Policajti zistili, že žena mala takýmto spôsobom poškodiť 9 klientov a dohromady si privlastniť peniaze za takmer 74 tisíc eur. Časť z nich vrátila. Na prvý prípad podozrivých transakcií upozornil jeden z poškodených klientov.

Obvinenej žene, ktorá je stíhaná na slobode, môže hroziť za závažnejší spôsob krádeže, na chránených osobách trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia upozorňuje najmä staršie osoby, aby v prípade podozrivých transakcií na účtoch, ihneď kontaktovali banku. Hoci seniori uprednostňujú najmä pri platbe skôr hotovosť, a účet majú vo väčšine prípadov na odkladanie úspor, odporúčame si priebežne sledovať pohyby na účtoch. Príbuzných žiadame o spoluprácu, aby v našom mene upozornili na tieto riziká svojich blízkych.

Copyright © 2024 Šamorínčan