pomle1

PomléRun 5 s rekordnou účasťou

8.5.2017, 16:37
Peter Gábor

Na tohtoročný beh PomléRun 5 sa zaregistroval rekordný počet účastníkov -  až 1 342. Na štart v športovom areáli x-bionic® sphere sa postavili bežci v  jednotlivých disciplínach, ktoré boli prispôsobené veku bežcov a aj ich výkonnostnej úrovni.

PomléRun 5 je ideálne podujatie, kde si deti, teenageri a dospelí, amatérski, ale aj profesionálni športovci mohli preveriť svoje sily, schopnosti a limity.

Víťaz hlavného behu René Valent hodnotí tento ročník ako najlepší zo všetkých doterajších:„ Ja som si to užíval, je tu skvelá atmosféra. Chcel by som pochváliť organizátorov, že dokážu pritiahnuť takéto množstvo detí k športovaniu.“

Víťazka hlavného behu Dagmar Vargová tesne po dobehu povedala: „Dobre sa mi bežalo, len trošku mi vadil vietor. Ale s výsledkom som celkom spokojná.“

Na štart 5. ročníka sa postavili aj rýchlostní kanoisti Tibor Linka a Gábor Jakubík. Obaja odbehli firemný štafetový beh a postavili sa na stupeň víťazov spolu so Zoltánom Tóthom. „Hecovali sme sa v sobotu na tréningu a nakoniec sme sa dohodli, že pobežíme PomléRun. Som Šamorínčan, tento beh mám veľmi rád,“ povedal pred štartom Tibor Linka, strieborný medailista z OH v Riu 2016, ktorý bežal prvý úsek štafety. Po dobehu bol stručný, ale spokojný: „Dobre sa mi bežalo, len ťažko. Mám prepálené pľúca z behu“, dodal so smiechom.

Víťazmi jednotlivých disciplín sa stali:

Predškolský vek - 150 m       všetci malí bežci sú víťazi
1. stupeň ZŠ - 800 m              Francesco Salazar, Sofia Kallová
2. stupeň ZŠ - 1500 m            Szili Bóna, Stefania Salazar
Firemný štafetový beh – 3,15 km + 3,6 km + 3,15 km    Tibor Linka, Gábor Jakubík, Zoltán Tóth
Hobby beh - 3,2 km                Lukáš Dóka, Miroslava Pizúrová

Hlavný beh - 10 km                 René Valent, Dagmar Vargová
Špeciál Šamorínčan

Šamorínske športové kluby medzi sebou súťažili v rámci hlavného behu o putovný zvonec.

1. 3KLUB Šamorín – triatlon
  2. CZ Slovakia Running Team
  3. BEDMINTON: Bedmintonový klub Šamorín

Trofej Najrýchlejší Šamorínčan v hlavnom behu získal Ladislav Kašša.

Kompletné výsledky tohtoročného PomléRun 5 si môžete pozrieť na:

Každé dieťa Šamorínskej materskej, základnej a strednej školy, ktoré absolvovalo PomléRun získalo jedinečnú možnosť prihlásiť sa do konca školského roka na plavecký výcvik s dopravou v rámci Šamorína v x-bionic® aquatic sphere s 50% zľavou. Najlepšie umiestnené dieťa zo šamorínskej ZŠ v kategórií 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ získalo plavecký kurz zdarma pre celú svoju triedu.

PomléRun je súčasťou Šamorínskej bežeckej ligy.