sobota, 25. máj. 2024
Policajti minulý týždeň nezaháľali. Pozrite si štatistiky

Policajti minulý týždeň nezaháľali. Pozrite si štatistiky

25.2.2021, 07:11
KR PZ Trnava

Policajti v rámci Trnavského kraja riešili za posledný týždeň 448 porušení. Celkovo hliadky uložili 266 pokút a 158 priestupcov vybavili napomenutím. Viac ako 80 % z riešených priestupkov (369), sa týkalo porušenia zákazu vychádzania, za ktorý policajti udelili aj najviac blokových pokút (222).

Druhým najčastejším priestupkom zaznamenaným v rámci protipandemických kontrol aj naďalej zostáva porušenie povinnosti nosenia rúška (64).

 V rámci kraja sme zaznamenali, oproti minulým týždňom, nárast počtu porušení lekárom stanovenej karantény. Za minulý týždeň ich policajti riešili 13, z toho 7 prípadov vyriešili blokovou pokutou a 6 prípadov odstúpili na príslušný RÚVZ. Policajti odstúpili na regionálne úrady verejného zdravotníctva aj 2 prípady porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

 Kontrolované osoby vo väčšine prípadov s políciou spolupracujú a nemajú problém preukázať sa potrebnými dokladmi.

 Policajti každý prípad riešia individuálne, a pokiaľ to situácia a závažnosť skutku umožní, vybavia priestupcov napomenutím.

Policajti Trnavského kraja ďalej vykonali celkovo:

- 4124 dychových skúšok

Z tohto množstva bolo:

  • 29 s pozitívnym výsledkom
  • 14 vodičov
  • 15 cyklistov
  • 7 vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajti na cestách počas 7. týždňa zaevidovali 37 škodových udalostí, 13 dopravných nehôd, pri ktorých 1 osoba utrpela ťažké zranenie a 7 osôb utrpelo ľahké zranenia. 2 dopravné nehody spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Najviac nehôd, takmer polovicu z celkového počtu, evidujeme v okrese Trnava.

Copyright © 2024 Šamorínčan