pondelok, 20. máj. 2024
nehoda2020

Počas víkendu spôsobili opití vodiči v Trnavskom kraji tri nehody

15.12.2020, 07:33
KR PZ Trnava

Tri dopravné nehody spôsobili od piatka (11. 12.) do nedele (13. 12.) vodiči pod vplyvom alkoholu na území Trnavského kraja. Ďalších troch opitých šoférov odhalila polícia počas dopravných kontrol. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

V sobotu (12. 12.) skalickí policajti zastavili 22-ročného muža krátko pred 3.00 h pri čerpacej stanici medzi Vrádišťom a Skalicou. Pri dychovej skúške mu namerali bezmála 1,5 promile. V Šamoríne policajná hliadka kontrolovala 49-ročného Bratislavčana, ktorý večer nafúkal takmer 2 promile. O necelú hodinu neskôr senickí policajti namerali alkohol aj 54-ročnému miestnemu mužovi, ktorý jazdil na aute s 1,38 promile. "Všetci vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a za tento skutok im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok," uzavrela policajná hovorkyňa.

Sumár víkendových nehôd:

"Prvá nehoda sa stala v piatok v Seredi, keď 35-ročný Seredčan narazil svojou Hondou CR-V do Škody Kamiq. Z miesta nehody začal unikať smerom k obci Šintava," uviedla hovorkyňa. Policajti opakovane vodiča vyzývali, aby zastavil. Na policajné výzvy nereagoval a auto odstavil až na parkovisku pri obchodnom dome. Tam ho policajná hliadka vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške či lekárskemu vyšetreniu na zistenie návykovej látky v krvi, čo muž odmietol. "V zmysle zákona mu za tento čin hrozí rovnaký trest, ako keby nafúkal viac ako jedno promile," informovala Antalová.

V obci Brestovany pri Trnave 44-ročný miestny muž narazil Citroënom Berlingo do odstaveného auta Fiat Ducato a taktiež z miesta nehody odišiel. "Zavarskí policajti ho po približne polhodine vypátrali pred jeho domom. Vodič bol agresívny a s hliadkou odmietal spolupracovať a podrobiť sa dychovej skúške. Policajti použili v súlade so zákonom donucovacie prostriedky a obmedzili ho na osobnej slobode. Po hodine a pol sa agresívny vodič upokojil a následne nafúkal ešte takmer 2,4 promile," dodala Antalová.

Víkendové nehody zavŕšila 41-ročná žena z Koplotoviec v okrese Hlohovec. "Vodička nezvládla jazdu po obci Veľké Kostoľany a Peugeotom 301 zišla vpravo mimo cesty do jarku, kde narazila do betónového mostíka. Dychová skúška bola pozitívna, v dychu mala po prepočte 2,7 promile alkoholu. Pri dopravnej nehode nebol nikto zranený a škody vo výške 1000 eur vznikli len majiteľke auta," uviedla hovorkyňa.

Copyright © 2024 Šamorínčan