piatok, 14. jún. 2024
08ee04f0-2ae6-4e47-aaf5-54a82cd19cce_phplqxlrw

Pluska: Dedička Onassisovho miliardového impéria zavítala do Šamorína!

28.10.2019, 08:01
Pluska.sk

V priliehavých jazdeckých šatách, prilbou na hlave a bez akéhokoľvek sprievodu sa po šamorínskom športovom rezorte prechádzala, akoby vôbec nebola najstráženejšou dedičkou na svete. Nie, u nás je Athina len tým, čím chce byť – jazdkyňou na koňoch.

Reportáž priniesla Pluska.sk.

Keď si Athina oblečie džokejskú rovnošatu, stáva sa „bežným športovcom“ – nielen vizuálne, keďže sa jazdci podobajú ako vajce vajcu, ale aj symbolicky. V Šamoríne, kde sa počas víkendu zúčastnila súťaže v skokoch na koni, totiž nepotrebovala jediného ochrankára. Aj napriek traumatickému detstvu a mediálnych poľovačkách, kvôli ktorým Athina odmieta akúkoľvek medializáciu, sa na Slovensku cíti perfektne bezpečne.

Pre svet je možno enigmatickou a prísne stráženou persónou, ktorá sa kontaktu s verejnosťou vyhýba rovnako elegantne ako prekážkam na parkúrovej dráhe, no u nás sa jednoducho nebojí vyjsť ani do verejnej zóny, kde ju môže stretnúť skutočne každý. Kto by ju však spoznal? Miliardy ani prestížna dynastia, ku ktorej patrí, jej z očí nekričia. Podozrievavosť, to už áno – pohľadom jastrila, či sa aj tu, v jej šamorínskej oáze pokoja, predsa len nenájde nejaký narušiteľ. Možno však len nebola spokojná so svojím výkonom a správne tušila, že tentoraz jej prvé miesto ujde. Alebo to bol skrátka pozostatok nie práve najjednoduchšieho detstva.

Athina totiž vyrastala v zlatej klietke vo Francúzsku s otcom Thierrym Rousselom a jeho švédskou milenkou, neskôr manželkou. O biologickú mamu Christinu († 37), dcéru gréckeho lodného magnáta Aristotela Onassisa, prišla ešte ako trojročná po tom, čo sa jej rodičia rozviedli. Ako malej museli Athine zamykať topánočky, aby sa večer netúlala po vonku – neustále jej totiž hrozilo, že ju pre veľké bohatstvo unesú a budú žiadať výkupné. Malé dievčatko, dnes už dospelá žena, totiž bolo a je jediným žijúcim potomkom Onassisa. Po mame Athina zdedila väčšiu polovicu astronomického majetku. Odhaduje sa, že 34-ročná jazdkyňa je miliardárkou, aké veľké však jej imanie v skutočnosti je, zostáva záhadou. Tak či onak, neustále ju strážili a detstvo kvôli tomu pripomínalo skôr domáce väzenie...

Viac ako aj exluzívne foto na stránke Pluska.sk.

Copyright © 2024 Šamorínčan