piatok, 14. jún. 2024
okresy 15_3

Okres Dunajská Streda stále v čiernej farbe

10.3.2021, 10:00
TASR

Ani od budúceho pondelka (15.3.) sa pre náš okres čo sa týka pandemických opatrení nič nezmení. Aj naďalej ostávame v čiernej farbe.

Pozitívna správa je, že situácia na Slovensku sa mierne zlepšuje. Ako uviedol minister Krajčí uviedol mobilita obyvateľov od 3. marca klesla, čo je veľkým prínosom k tomu, aby sme pandémiu začali dostávať pod kontrolu. Počet hospitalizácií je síce rekordný, ale zdá sa, že stabilizovaný. Denné úmrtia sú rovnako stále veľmi vysoké, ale v porovnaní s predchádzajúcim týždňom mierne klesli.

Situacia na slovensku _ koronavirus.jpg

Reprodukčné číslo sme zlomili a nachádza sa približne na hodnote jedna. Postupne by tak mali začať klesať počty pozitívne testovaných a neskôr aj počty hospitalizovaných v nemocniciach.

Čierna farba – IV. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 35 okresov: Bánovce nad Bebravou, Čadca, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Humenné, Ilava, Košice I – IV, Košice – okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto,  Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava,  Ružomberok, Šaľa, Senica, Skalica, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen

Bordová farba - III. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 41 okresov: Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I – V, Brezno, Bytča, Detva, Hlohovec, Komárno, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nitra, Partizánske, Pezinok, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Sabinov, Senec, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou,  Žilina, Zlaté Moravce

Červená farba - II. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 3 okresy: Kežmarok, Nové Zámky, Tvrdošín

Copyright © 2024 Šamorínčan