nedeľa, 26. máj. 2024
futbal zima2021

Odštartovala zimná príprava

8.1.2021, 07:28
www.stksamorin.sk

V Pomlé sa na zraze hlásilo 24 hráčov. Dočasným trénerom Michal Kuruc.

Takmer na deň presne, po mesiaci od posledného jesenného zápasu, sa v Pomlé stretol kompletný káder ŠTK Šamorín, aby začal svoju zimnú prípravu.

Už bez hlavného trénera Jána Blaháča, ktorý po dohode odišiel z klubu pred koncom roka, pod taktovkou dočasného trénera Michala Kuruca, kouča U19 partnerského DAC Dunajská Streda. Aktuálny trénerský tím dotvára kondičný tréner Michal Lacena a dlhoročná stálica ŠTK, Juraj Baláž.

Tím vo štvrtok ráno absolvoval ďalšie kolo testovania, našťastie s negatívnymi výsledkami. “Rok 2020 sme neukončili úplne spokojní, najmä, čo sa týka výsledkov. Čaká nás šesťtýždňová príprava, počas ktorej sa chceme sústrediť na zlepšenie výkonov, individuálny rozvoj hráčov, ktorých máme a v neposlednom rade príde určite aj k posilneniu kádra. Do jarnej časti ideme s ambíciou na lepšie umiestnenie,” povedal na začiatok prípravy športový riaditeľ ŠTK, Csaba Horváth.

Mužstvo v januári čakajú tri prípravné zápasy, postupne jeho silu preverí Skalica, maďarský Vasas a juniorka Slovana, ďalšie prípravné zápasy sa upresnia, aj podľa vývoja situácie v iných súťažiach. “My sme v rámci druhej ligy v prvom rade radi za to, že ako profesionáli môžeme trénovať, za čím stojí kus práce na diplomatickej úrovni ešte z jesene. Dodržiavame všetky nariadenia, aby sme toto privilégium mohli mať aj naďalej, ale aj preto, že sa chceme vyhnúť nákaze v tíme, ktorá by nám skomplikovala situáciu v pomerne krátkej príprave. Aktuálne môžeme pracovať, preto sa sústredíme len na to,” ozrejmil Csaba Horváth, ktorý prezradil, že o novom hlavnom trénerovi bude klub informovať v blízkej budúcnosti.

Hajrá Somorja!

Káder na úvodnom zraze:

Brankári: Frederik Valach, Jakub Bubák, Martin Danihel (ŠTK U19)

Obrancovia: Draško Marić-Bjekić, Kristián Slebodník, Tomáš Stašík, Konstantinos Oikonomou, Vladimír Fujak

Stredopoliari: Juraj Pančík, Tamás Méry, Aldo Baéz, Ľubomír Mezovský, Péter Nagy, Ladislav Nagy, Dominik Veselovský, Denis Jančo, Juraj Borčin (ŠTK U19), Ferenc Bögi (DAC U19), Bright Owusu (DAC U19)

Útočníci: Lukas Leginus, Ernest Boateng, Martin Rymarenko, Frank Appiah, Bertalan Farkas (DAC U19)

Rozpis prípravných zápasov na január:

16.1.2021: ŠTK Šamorín – MFK Skalica

27.1.2021: ŠTK Šamorín – ŠK Slovan Bratislava U21

30.1.2021: ŠTK Šamorín – Puskas Akademia (Maď.)

Copyright © 2024 Šamorínčan