štvrtok, 3. okt. 2024
sp-2-stvrtfinale

Somorjai mérleg: három győzelem, három meghívó a válogatottba és győzelem a Szlovák Kupa negyeddöntőjében

19.1.2018, 10:42
felvidek.ma, Jurányi Róbert
Slovbasket.sk

A somorjai kosaras lányok három utolsó meccsükön végre győzni tudtak. Azért írom, hogy végre, mivel az előző tíz bajnoki mérkőzésükön egyaránt vereséget szenvedtek.

Egészen pontosan még október 7-én otthon a Slovantól, október 14-én szintén otthon a Pöstyéntől, majd 21-én Kassán, 28-án pedig Rózsahegyen. A rossz sorozat novemberben is folytatódott: negyedikén Poprádon, 18-án otthon a Besztercebánya ellen, 26-án pedig Nyitrán szenvedett vereséget a somorjai csapat.

De még ezzel sem volt vége, hiszen jött december másodika és vele a hazai vereség Rózsahegytől, 13-án Pöstyénben, s végül 16-án otthon, a kassai „jó angyaloktól”. Szóval nem sikerült jól zárni az óévet. Annál jobban kezdődött viszont az új, hiszen vízkereszt napján Pozsonyban sikerült nyerni a Slovan ellen, január 13-án a női extraliga 14. fordulójában hazai környezetben 67:65-re legyőzték az esélyesebb Poprád csapatát és tegnap Pőstyénben kosaras lányaink a Szlovák Kupa negyeddöntőjében 70:66 arányban legyőzték a Besztercebánya csapatát.

A Poprád elleni hazai meccsen a vendégek jobban kezdték a meccset, de az első negyedet a somorjaiak nyerték. A második tíz percben a poprádiak 11 ponttal is vezettek, a csajok azonban nem hagyták annyiban: nagyobb sebességre kapcsoltak és a jó teljesítményükkel megfordították a meccset. A lányok nagyon küzdöttek, szívvel játszottak és ennek köszönhetően végül győztek. A közönség az izgalmas meccs után vastapssal jutalmazta a somorjai kosarasokat.

„Megérdemelten győztünk, az egész meccs alatt jobbak voltunk. Nagyon jó, hogy a múlt heti pozsonyi siker után ma ismét sikerült győznünk” – nyilatkozta Diósi Albert, az SBK mestere.

A Szlovák Kupa pőstyéni elődöntőjében az SBK Somorja ma 18:00 órakor lép pályára a címvédő kassaiak ellen. Hajrá Somorja!

Forrás: felvidék.ma  teljes cikk itt.