pondelok, 27. máj. 2024
Naladiť sa na ligu víťazne

Naladiť sa na ligu víťazne

3.2.2021, 09:30
stksamorin.sk
ilustr.obrázok

Dnes o 13:30 si v MOL Akadémii zmerajú sily hráči ŠTK Šamorín s účastníkom MSFL 1. SC Znojmo.

Príprava hráčov ŠTK Šamorín na jarnú časť sezóny v tomto týždni vrcholí, v rámci čoho na nich čaká stredajší súboj proti českému tímu 1. SC Znojmo. Už aj s navrátilcami v zostave, ktorými sú Patrik Pinte a Draško Marić-Bjekić, by na súpera mali vybehnúť v plnej sile.

“Program posledného týždňa prípravy sa trochu zmenil, súper na sobotnú generálku nám odpadol, uvidíme, či sa nám podarí vtesnať na víkend ešte jeden zápas. Každopádne, proti Znojmu by sme chceli poskytnúť hrací čas čo najväčšiemu počtu hráčov z kádra, aby pred ligou boli všetci vyťažení,” povedal pred šiestym prípravným zápasom asistent trénera, Juraj Baláž.

V doterajšom priebehu prípravy zaznamenali naši hráči 13 gólov v piatich zápasoch, len o jeden menej ako za celú jesennú časť. Ako hodnotí trénerský štáb ofenzívnu zložku prípravy? “Od jej začiatku sa snažíme hrať smerom dopredu aktívnejšie, v hre je viac variability. Čo je pozitívne je, že sme vcelku efektívni, presadili sme sa aj zo štandardných situácií, ktoré nás na jeseň trápili. Najdôležitejšie ale bude tento trend preniesť, nielen do najbližšieho prípravného zápasu, ale hlavne do súťažných zápasov.”

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan