Na úvod sezóny prehra

9.7.2017, 09:15
József Szilvássy
Tibor Őry

Futbalové mužstvo ŠTK 1914 Šamorín prehralo na domácom štadióne v prvom prípravnom zápase novej sezóny s ETO Győr 1:2. V stretnutí sa výrazne odzrkadlila momentálna pripravenosť súperov.

Kým náš kolektív nastúpil na trávnik  prakticky iba po troch spoločných tréningoch, s novými hráčmi, ako aj s dvoma našimi odchovancami. Navyše sa už v 6.minúte musel opustiť ihrisko zranený Králik. Hostia absolvovali už tretí prípravný duel (Sereď - 1:0, Barnsley - 1:0).

Úvod bol pomerne vyrovnaný, hralo sa hore dole. V 16.minúte po rohovom kope sa lopta odrazila od brankára. Najlepšie sa orientoval Pato, ktorý otvoril skóre -- 1:0. Po prestávke hostia diktovali rýchlejšie tempo, predviedli viacero ukážkových akcií. Výsledok však otočili po hrúbkach našej defenzívy. V 61.minúte rýchlonohého Szimcsa sme zastavili iba faulom, a z pokutové kopu vyrovnal Kabát -- 1:1. O desať minú neskôr zlú prihrávku nášho obrancu využil Beliczky na strelenie víťazného gólu -- 1:2.

Ďalší prípravný zápas odohráme  v sobotu 15. júla proti českému prvoligistovi Sigme Olomouc na súperovom ihrisku.

Zostavy:

ŠTK 1914 Šamorín: Puolakainen (46. Weber) - Breno (65. Ozogány), Marić, Králik (6. Bolyó), Fertal (82. Gabriel Silveira) – Fuják (85. Sucháň) , Šmehyl, Dimas – Pančík (46. Mezovský), Matheus Pato (65. Schutz), Auban (75. Kálmán)

ETO Győr: Szatmári - Kovács, Ilkovics, Nagy J., Kiliti - Bagi, Pongrácz, Kulcsár (Tajthy) - Szimcsó (Szilvágyi), Szabó L(Beliczky)., Kabát