pondelok, 27. máj. 2024
platba

Na linke Gabčíkovo – Šamorín – Bratislava sa testuje bezkontaktná kúpa lístkov

10.2.2021, 09:00
Oznam

Trnavská župa skúšobne zavádza možnosť bezkontaktnej kúpy lístkov vo svojich prímestských autobusoch. Okrem bezkontaktnej platby kartou bude umožnený aj nákup lístkov prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá ponúkne aj vyhľadávanie spojení. V testovacej fáze bude táto služba zavedená od pondelka 8. februára 2021 na linke číslo 201 434 Gabčíkovo – Šamorín – Bratislava.

Autobusy na vybranej linke budú vybavené čítačkami platobných kariet a vodiči vyškolení na ich používanie. Nákup elektronického lístku bude možný prostredníctvom aplikácie HOPIN dostupnej v App Store, Google Play alebo Huawei Store. Aplikácia bola rozšírená o profil BUS, ktorý umožní cestujúcim rýchlejšie a pohodlnejšie cestovanie. Návod na jej stiahnutie je dostupný na https://hopintaxi.com/bus.

„Tento rok sa púšťame do zavádzania inovácií v prímestskej autobusovej doprave. Najprv začíname s modernizáciou spôsobu nákupu cestovných lístkov. Bude rýchlejší a pohodlnejší. Navyše cestujúci už nebudú potrebovať hotovosť a vyhnú sa teda fyzickému kontaktu s vodičom,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa realizuje pilotný projekt v spolupráci so spoločnosťou HOPIN a dopravcom SAD Dunajská Streda.

Cestovný poriadok vybranej linky SAD Dunajská Streda je zverejnený na https://www.sadds.sk/files/zmeny/201434.pdf.

Na linke Gabčíkovo – Šamorín – Bratislava sa testuje bezkontaktná kúpa lístkov
Copyright © 2024 Šamorínčan