pondelok, 27. máj. 2024
benes

László Bénes odchádza z Borussie Mönchengladbach na hosťovanie

2.2.2021, 07:00
sport.sk

Slovenský futbalový reprezentant odchovanec šamorínskeho futbalu László Bénes odchádza z Borussie Mönchengladbach na polročné hosťovanie do FC Augsburg.  V konkurenčnom klube nemeckej Bundesligy chce dostávať viac priestoru. Bénes má s Borussiou platnú zmluvu do júna 2024.

"Laci prišiel za nami so želaním, aby sme ho uvoľnili na hosťovanie do konca sezóny. Chce totiž získať v Bundeslige väčšiu hernú prax. Keďže pre Borussiu je jeho ďalší výkonnostný rast dôležitý, vyhoveli sme mu," uviedol pre oficiálnu webovú stránku Borussie športový riaditeľ klubu Max Eberl.

"Som ešte mladý hráč, ktorý sa má v čom zlepšovať, avšak už som nazbieral nejaké skúsenosti. Pre môj rozvoj je dôležité, aby som pravidelne hrával. Práve v to dúfam počas pôsobenia v Augsburgu. Verím, že tímu pomôžem k naplneniu cieľov. Teším sa na najbližšie mesiace v Augsburgu," povedal Bénes, ktorý v seniorskej reprezentácii SR doteraz odohral tri stretnutia.

"László má skvelú formu a v Borussii podával výborné výkony. Borussia ho zo začiatku ani nechcela uvoľniť, no pre nás bolo dôležité umiestniť ho do klubu, kde by hrával pravidelne. Najmä teraz pred ME 2020. Aj preto sme prijali ponuku FC Augsburg, ktorý nám garantoval jeho pozíciu v základnej zostave. Pre Laciho je to príležitosť, ako ešte viac vyniknúť a zažiariť,“ priblížil detaily hosťovania Karol Csontó z agentúry Stars&Friends.

"Keď sa naskytla taká možnosť, rozhodli sme sa náš káder vystužiť Lászlóom Bénesom. Svojimi kvalitami by mal nášmu tímu pomôcť, jeho výhodou je aj skutočnosť, že Bundesligu dobre pozná," uviedol športový riaditeľ FC Augsburg Stefan Reuter.

Bénes prišiel do Mönchengladbachu v lete 2016 z MŠK Žilina. Hneď pri svojom bundesligovom debute 5. apríla 2017 v dueli proti Herthe Berlín si pripísal na konto prvý gól, ktorý bol zároveň víťazný. Za Borussiu doposiaľ odohral 51 zápasov. Druhý gól vsietil v dueli tohtosezónnej edície Nemeckého pohára proti SV Elversberg (5:0).

Copyright © 2024 Šamorínčan