sobota, 18. máj. 2024
cunta il

Jakub Čunta má roztrhnutý krížny väz v kolene

12.1.2021, 06:30
www.stksamorin.sk
Tibor Őry

Nepríjemnosť. Jakub Čunta sa síce objavil na úvodnom zraze nášho tímu, no barle v jeho rukách nič dobrého neveštili. Bohužiaľ, náš najlepší strelec na jeseň šamorínskemu tímu nepomôže.

,,V poslednom zápase proti Podberzovej ma súperov hráč fauloval, no arbiter ukázal ďalej. Vedel som, že je zle. Moje koleno stočilo dovnútra a von. Počul som aj prasknutie. Bolo jasné, že nebudem môcť pokračovať,“ povedal Jakub, ktorý absolvoval magnetickú rezonanciu u pána doktora Jakubíka v Clinica Orthopedica v Bratislave. ,,Po nej už viac menej bolo jasné, že mám roztrhnutý krížny väz v kolene.

Klub mi dal voľnú ruku, aby som si vybral miesto operácie. Bavil som sa spoluhráčmi, ktorí mi doporučili pána doktora Almásiho z Dunajskej Stredy,“ pokračoval na jeseň nás najlepší strelec. Vďaka nášmu klubovému lekárovi Richardovi Csabiho a technického manažéra Roliho Csolleho sa operácia uskutočnila ešte pred vianočnými sviatkami. ,,Našťastie, neboli žiadne komplikácie, tri dni po chirurgickom zákroku som išiel domov. Bolo super, že hneď po operácií som začal cvičiť pod dohľadom nášho fyzioterapeuta Kika Szabóa.

Najhoršie mám za sebou, pravidelne cvičím, verím že nebudú žiadne komplikácie. Mrzí ma, že na jar nepomôžem chalanom. Som presvedčený, že chalanom sa bude dariť a posunú sa v tabuľke vyššie. Ďakujem celému klubu, mojim rodičom a priateľke za pomoc a podporu,“ dodal náš rýchlik Jakub Čunta.

Hajrá Somorja!

cunta

Copyright © 2024 Šamorínčan