piatok, 14. jún. 2024
futbal

Jakab Molnár s debutom v A tíme DAC

2.2.2021, 11:30
Peter Gábor

Pred dvoma rokmi prichádzal do tímu U17 ŠTK Šamorín. Osemnásťročný Jakab Molnár v sobotu absolvoval premiéru v A tíme DAC.

Len máloktorý hráč predstavuje myšlienku spoločného projektu výchovy mladých futbalistov ŠTK Šamorín a DAC Dunajská Streda lepšie ako Jakab Molnár. Osemnásťročný futbalista strávil celú svoju mládežnícku kariéru v dresoch ŠTK a DAC. V minulej sezóne nastupoval v tíme U19 ŠTK, kde si svojimi výkonmi vypýtal možnosť absolvovať letnú prípravu s A mužstvom.

Nabraté skúsenosti využil na to, aby sa v tejto sezóne stal kapitánom tímu DAC U19. V sobotu zažil premiéru v zostave A mužstva nášho partnerského klubu, pod vedením trénera Bernda Storcka! “V piatok doobeda som trénoval s A mužstvom ŠTK, po tréningu mi oznámili, že by som na druhý deň mohol hrať za DAC. Bol som veľmi prekvapený, zároveň som sa však tešil,” prezradil nám Jaki po svojej vysnenej premiére.

V prípravnom zápase DAC proti Dubnici hral na poste stopéra a napriek prehre 2:3 zanechal dobrý dojem. “Dnes ráno som dostal telefonát s tým, že pokračujem v tréningu s A mužstvom DAC, takže asi boli tréneri s mojim výkonom spokojní. Verím, že sa tejto príležitosti chytím.”

Ľavonohý obranca ročník narodenia 2002 ťahá medzi staršími dorastencami už tretiu sezónu. V ročníku 2018/2019 ho tréneri posunuli o kategóriu vyššie, vďaka čomu mohol zbierať skúsenosti v súbojoch s o dva roky staršími chlapcami. “Predošlý rok a pol mi v Šamoríne veľmi veľa pomohol, najmä psychicky. Posunul som sa zo staršieho dorastu do “áčka” ŠTK, kde som sa veľmi veľa naučil o skúsenejších hráčov.

V lete sme rozmýšľali, čo ďalej a voľba padla na DAC. Uchytil som sa v doraste, stal som sa kapitánom tímu, zápasy mi chvalabohu vychádzali, len potom prišlo jedno nepríjemné zranenie, navyše dorasteneckú súťaž zastavili. V plnej záťaži som už asi mesiac, no vôbec som nečakal, že si ma pozvú do A tímu DAC. O to viac ma to potešilo,” porozprával nám o svojej dvojročnej anabáze Jakab. So spoločným projektom ŠTK-DAC má teda bohaté skúsenosti. “Podľa mňa toto prepojenie funguje výborne, je dobré aj pre nás mladých hráčov trénovať či hrať v Šamoríne, predsa len je mužský futbal iný. Z mládeže DAC do A tímu je to veľký skok.”

Hajrá Somorja!

 

Copyright © 2024 Šamorínčan