nedeľa, 26. máj. 2024
tabak

Finančná správa pri akcii King odhalila v okrese Dunajská Streda nelegálny sklad s tabakom

18.12.2020, 06:44
TASR

Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zrealizovali akciu King v obci Vydrany (okres Dunajská Streda), pri ktorej zaistili 16 paliet tabaku a pri akcii zadržali jednu podozrivú osobu. TASR o tom informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská.

Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabaku sa pohybuje vo výške viac ako 243.000 eur. "Akcia sa odohrala v nelegálnom daňovom sklade v obci Vydrany a v Dunajskej Strede. Kriminalisti zasiahli priamo počas nakladania rezaného tabaku do nákladného vozidla, pričom zadržali jednu podozrivú osobu. Pri zásahu vykonali aj tri prehliadky iných priestorov a pozemkov," uviedla hovorkyňa.

drogy sklad

Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zrealizovali akciu King v obci Vydrany, pri ktorej zaistili 16 paliet tabaku a pri akcii zadržali jednu podozrivú osobu. TASR o tom informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabaku sa pohybuje vo výške viac ako 243.000 eur. "Akcia sa odohrala v nelegálnom daňovom sklade v obci Vydrany a v Dunajskej Strede. Kriminalisti zasiahli priamo počas nakladania rezaného tabaku do nákladného vozidla, pričom zadržali jednu podozrivú osobu. Pri zásahu vykonali aj tri prehliadky iných priestorov a pozemkov," uviedla hovorkyňa.Foto: TASR - Finančná správa SR

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy okrem tabaku zaistili rezačku na jeho spracovanie s príslušenstvom a výpočtovú techniku. "Osoba, u ktorej sa nachádzal zaistený nelegálny tabak so strojmi na jeho spracovanie, nemá povolenie na obchodovanie ani povolenie na prevádzkovanie daňového skladu," doplnila Rybanská.

Zadržanej osobe hrozí v prípade dokázania viny trest za trestný čin skrátenia dane a poistného v trvaní od siedmich do 12 rokov.

Copyright © 2024 Šamorínčan