pondelok, 20. máj. 2024
trener futbal

FC ŠTK Šamorín hľadá nového trénera

4.1.2021, 09:30
stksamorin.sk

ŠTK Šamorín umožnilo hlavnému trénerovi A tímu prijať ponuku z najvyššej súťaže a v klube končí po vzájomnej dohode.

Do nového roka už s novým trénerom! Doterajší tréner ŠTK Ján Blaháč končí vo funkcii hlavného trénera po tom, ako prijal ponuku z klubu najvyššej súťaže. “Trénerovi ďakujeme za odvedenú prácu v klube. Prevzal tím v neľahkých časoch, keď sa nachádzal v pásme zostupu, prácu mu niekoľkokrát prerušila pandémia. Sme radi, že pôsobením v našom klube sme mu umožnili kariérny rast a posun do Fortuna ligy po pomerne krátkom čase, čo je pre každého trénera veľkou výzvou. Aj preto sme mu umožnili prijať túto ponuku,” komentoval ukončenie spolupráce prezident klubu, Csaba Horváth.

Ján Blaháč tak končí vo funkcii po 14 mesiacoch, keď tím prevzal v októbri minulého roka. V súťažných zápasoch II. Ligy zaznamenal bilanciu 9 výhier, 1 remíza, 8 prehier a skóre 25:23.

“V prvom rade som vďačný za to, že som dostal možnosť viesť ŠTK. V klube som našiel skvelé fungovanie, počnúc funkcionármi, cez ľudí, ktorí sa na štadióne starajú o chod klub až po samotných hráčov. Tento tím skrýva v sebe veľký potenciál a mrzí ma, že odchádzam od, do istej miery, nedokončenej práce, lebo verím, že títo osemnásť-, devätnásť-, dvadsaťroční chlapci majú potenciál sa posúvať do vyšších líg. Som presvedčený o tom, že súčasné tabuľkové postavenie nezodpovedá práci, ktorú sme s hráčmi odviedli, pretože trénovali tvrdo a počas celého môjho pôsobenia v klube ukazovali, že kvalitatívne sú na vysokej úrovni. V mojej kariére prišla nová výzva, no vždy, keď to bude možné, budem sa snažiť sledovať zápasy ŠTK a prajem celému klubu, nech sa mu darí v napredovaní po ceste, na ktorú nastúpil,” povedal pri rozlúčke Ján Blaháč.

Trénerovi prajeme nech sa mu v ďalšej kariére darí, zároveň mu ďakujeme za jeho pôsobenie v klube. Meno nového trénera oznámi vedenie ŠTK v novom roku, už 7. januára začne pod jeho vedením príprava na jarnú časť sezóny.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan