nedeľa, 26. máj. 2024
vincze

EKO hodina s Viktorom Vinczem

5.2.2021, 06:30
GMRŠ Šamorín

Minulú stredu (27.01.2021) sme na piatej a šiestej hodine mali diskusiu s Viktorom Vinczem. Pán Vincze, okrem toho, že je televízny moderátor, tak pôsobí ako popularizátor ekologických tém na sociálnych sieťach. Zároveň využíva to, že školy sú na dištančnom vyučovaní a počas voľného času robí diskusie so žiakmi a žiačkami o dôležitosti zdravého vzťahu k prírode.

Otázky do diskusie sme si každý nachystali samostatne, takže sme si sami vybrali, ktorými smermi sa bude diskusia uberať. Rozprávali sme sa o bežných každodenných problémoch ľudí, ktorí sa snažia žiť ekologicky – či treba umývať obaly predtým ako ich hodíme do recyklačného koša, alebo ako kompostovať v byte. Nebáli sme sa však ani zložitejších otázok – či je jadrová energia zeleným zdrojom energie, resp. či máme na Slovensku prijatú dostatočnú legislatívu na ochranu životného prostredia.

Myslím si, že každý z nás sa dozvedel aspoň nejakú novú informáciu alebo objavil nový pohľad ako sa na ekológiu pozerať. Mňa osobne pán Vincze veľmi príjemne prekvapil tým, že na to, že nie je odborníkom, tak každú jednu tému, do ktorej sme „zabrdli“ mal naozaj do hĺbky naštudovanú a vedel sa k nej vyjadriť nielen s vášňou, ale aj kriticky.

Chcela by som teda poďakovať pánovi Vinczemu, že nám prišiel ozvláštniť vyučovanie a pani učiteľke Mgr. Sojčákovej, že toto “spríjemnenie“ zorganizovala.

                                                                                                          Tatiana Gáborová, Oktáva A
Mgr. Lenka Sojčáková

Copyright © 2024 Šamorínčan