sobota, 25. máj. 2024
prestup stk

Dvojitý prestupový úlovok z Maďarska

5.2.2021, 13:00
stksamorin.sk

Na post ľavého obranca prichádza Ádám Böndi, na post stredného útočníka Zoárd Nagy.

V posledný deň prestupového obdobia sa ŠTK podarilo dotiahnuť príchod dvoch hráčov, ktorí s tímom strávili väčšinu zimnej prípravy. Dvojica 20-ročných hráčov Ádám Böndi, Zoárd Nagy, prichádza z maďarských klubov Újpest, respektíve Vasas. V Šamoríne by mali ostať do 30.6.2022. Obaja novici v šamorínskom drese sa stihli v príprave presadiť aj strelecky. Ádám sa prezentoval pekným volejom v zápase so Slovanom U21, Zoárd zaznamenal gól proti Senici aj Znojmu.

Csaba Horváth, športový riaditeľ ŠTK: “Sme radi, že sa nám podarilo oba prestupy dotiahnuť, keďže administratívne to nebolo jednoduché. Prichádza k nám dvojica hráčov, ktorá v príprave prejavila veľký hlad po tom, aby sa u nás presadila. Veríme, že obaja hráči majú potenciál na to, aby ešte zvýšili silu nášho tímu a posunuli sa možno v kariére ešte ďalej.”

Ádám Böndi: “Som veľmi rád, že som sa dohodol so Šamorínom, keďže je to moje prvé zahraničné pôsobenie a môžem sa prezentovať aj mimo Maďarska. Budem sa snažiť prepracovať do základnej zostavy a pomôcť tímu k dosiahnutiu jeho mét. Chcem sa poďakovať aj svojmu manažérovi a vedeniu ŠTK za túto príležitosť. Chcem urobiť všetko pre to, aby som uspel ja aj klub.”

Zoárd Nagy: “Podpisom zmluvy so Šamorínom som si splnil ambíciu vyskúšať si zahraničný futbal. Verím, že pôsobenie v klube mi pomôže rásť ako hráčovi, ale aj po mentálnej stránke. Je to pre mňa fantastická príležitosť a verím, že aj míľnik v mojej kariére, v ktorej sa chcem dostať čo najďalej. V klube sú výborní hráči, fungujeme vo výborných podmienkach. Verím, že sa mi podarí streliť čo najviac gólov, aby som mohol pomôcť tímu k dobrému umiestneniu v tabuľke.”

Vitajte v Šamoríne, chlapci!

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan