nedeľa, 26. máj. 2024
policia1

Dráma v dome skončila bez ujmy na živote

16.2.2021, 07:27
KR PZ Trnava

Včera krátko pred obedom bola na adresu v okr. Dunajská Streda vyslaná policajná hliadka a vzápätí na to aj policajní psychológovia, vyjednávači a policajti PPÚ. Rodičia 31 ročného syna žiadali o pomoc najskôr cez linku 155. Privolaní záchranári na mieste však zistili, že osoba sa nachádza v akútnej kríze a akákoľvek snaha o pomoc, zlyháva. Rodičia sa báli nielen o život syna ale aj o svoj.

Za dverami izby, do ktorej sa muž zabarikádoval, bolo počuť brúsenie nožov a hrozby, že ak niekto vstúpi do izby, siahne si na život. Vyjednávači s mužom úspešne nadviazali kontakt, stlmili priebeh, no po viac ako dvojhodinovom vyjednávaní, z dôvodu zhoršenia zdravotného stavu, nakoniec policajti PPÚ vykonali zákrok, ktorým muža vyviedli z domu a odovzdali do rúk záchranárov.

Účelom krízového vyjednávania bolo aj teraz nadviazať kontakt s osobou v krízovej situácii a cestou obojstrannej komunikácie vytvoriť podmienky pre upokojenie, stabilizáciu a vyriešenie krízovej situácie tak, aby sa zamedzilo osobe v pokuse o samo poškodzovanie alebo ublíženia na zdraví a živote iným osobám. Policajní vyjednávači pracovali aj tento krát v tíme, v úzkej spolupráci s ostatnými zložkami polície.

policia1 policia2

Copyright © 2024 Šamorínčan