sobota, 18. máj. 2024
ag objednanie

Dnes sa začína celoslovenský skríning. Objednanie na bezplatné testovanie zatiaľ nefunguje

18.1.2021, 07:49
Peter Gábor

Minister zdravotníctva Marek Krajčí včera informoval, že celoslovenský skríning sa bude realizovať od 18. januára a skončí sa 26. januára. Testovanie nebude povinné, ale na na výnimky zo zákazu vychádzania, na ktoré treba negatívny test, sa budú ľudia musieť preukázať buď výsledkom antigénového testu, PCR testu, alebo dokladom, že v posledných troch mesiacoch prekonali ochorenie covid-19.

  • od 27. januára do 2. februára sa budú musieť ľudia preukázať negatívnym testom vykonaným kedykoľvek od 18. januára;
  • od 3. februára do 7. februára sa budú musieť ľudia preukázať negatívnym testom vykonaným kedykoľvek od 27. januára – no tu platí, že v tomto termíne sa už povinnosť nebude týkať všetkých obyvateľov.

V Šamoríne sa môžete zatiaľ dať otestovať na COVID-19 na dvoch miestach. Obidve miesta prevádzkuje spoločnosť Rescue-BH s.r.o.

Odberné miesto na Školskej ul.:

PCR testovanie aj Antigénové testovanie je na tomto mieste za poplatok. Nutné je objednanie cez rezervačný systém na stránke spoločnosti.

Objednať sa môžete po kliknutí na odkaz – rescue–bh.sk (Objednanie na platené testovanie funguje)

Odberné miesto na Dunajskej ul.:

Na tomto mieste sa môžete dať bezplatne otestovať Ag testami. Nutné ja však objednať sa cez rezervačný systém – rescue–bh.sk.

Po kliknutí na odkaz, budete presmerovaný na stránku https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php, ktorá je však z technických príčin momentálne nedostupná.

(Testuje sa pondelok až piatok)

Prísnejší zákaz vychádzania začne platiť od 27. januára, potom sa v časti okresov zmierni. Skončí sa, ak počet hospitalizovaných pacientov klesne pod 2500, alebo bude platiť do 7. februára.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan