streda, 30. nov. 2022
Bratislava sa dohodla s RegioJetom na vlaku do Kvetoslavova

Bratislava sa dohodla s RegioJetom na vlaku do Kvetoslavova

27.9.2017, 14:30
Slávka Gáborová

Začiatkom roka 2018 má vstúpiť súkromný dopravca RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Jeho zapojenie dnes odsúhlasilo bratislavské mestské zastupiteľstvo. Ešte počas leta tak urobilo aj zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja.

,,S Bratislavskou integrovanou dopravou sú technicky dohodnutí na procese realizácie. Ich cieľ je, aby od 1. januára 2018 ich vlak mohol fungovať v rámci IDS BK, čo je ambiciózny cieľ, no my ho podporujeme," povedal včera podľa TASR primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

RegioJet momentálne rieši technické otázky ako prispôsobenie svojich zariadení na predaj a kontrolu cestovných lístkov či ich úprave podľa štandardov Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja.

RegioJet by mal v rámci tohoto systému obsluhovať svojim vlakom zastávky Bratislava-Hlavná stanica, Bratislava-Nové Mesto, Bratislava-Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Rovinka, Nové Košariská, Miloslavov, Kvetoslavov-zastávka a Kvetoslavov.

V budúcnosti by na tejto trase mali pribudnúť dve nové zastávky, a to Martinský cintorín a Ružinov.

Vlaková linka S70 by mala byť prevádzkovaná od 15-minútových intervalov počas dopravnej špičky po 60-minútové intervaly v ostatných časoch.

Pri cestovaní RegioJetom na trase linky S70 budú platiť všetky jednorazové a predplatné cestovné lístky Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja, ako aj duálna tarifa dopravcu, teda cestovné lístky platné iba na cestu vlakom.

 

 

Copyright © 2022 Šamorínčan