piatok, 14. jún. 2024
laszlo_benes

Bénesova premiéra v Kozákovom tíme

12.6.2017, 07:30
Šport.sk

László Bénes má za sebou sezónu ako hrom. Najprv si odkrútil debut vo farbách Mönchengladbachu, neskôr pridal aj prvý štart v základnej zostave a aby to zbytočne nenaťahoval, ihneď „prihodil” aj úvodný gól v nemeckej najvyššej súťaži. A v sobotu sa vo veku 19 rokov dočkal aj premiéry v reprezentačnom „áčku” Jána Kozáka.

Tréner Slovenska poslal debutanta na trávnik až v 90. minúte duelu s domácou Litvou (1:2), no bývalý hráč Žiliny sa vôbec nesťažoval. „Dostal som tri minúty, som maximálne spokojný. Mám len 19 rokov a debut už za sebou. Som šťastný, že tu môžem byť a že sme vyhrali 2:1,” skonštatoval na úvod László Bénes: „Myslím si, že sme celý zápas hrali dobre a vyhrali sme zaslúžene. Posledné minúty boli trochu ťažké, pretože sme inkasovali na 1:2, ale spoločnými silami sme to zvládli.”

Okolo Lászlóa Bénesa je čoraz väčší mediálny, ale i fanúšikovský ruch. „Sústreďujem sa len na futbal a na svoju hru. Robím všetko preto, aby som sa zlepšoval každý deň,” zareagoval pohotovo: „Som rád, že som tu mohol byť s chlapcami a každý deň s nimi trénovať. Dúfam, že ostanem v mužstve aj naďalej a odohrám ešte viac zápasov. Najprv som debutoval v Mönchengladbachu, čo bol skvelý pocit, pretože som vždy sníval o tom, že raz budem hrať v Bundeslige. A teraz som hral aj v reprezentácii. Skvelé!”

Devätnásťročný futbalista priznal, že dôvera trénera Jána Kozáka je pre neho impulzom do ďalšej tvrdej driny. „Keď som išiel na ihrisko, tak mi povedal, aby som hral jednoducho, tak ako viem. A aby som si pýtal loptu. Odohral som tri minúty, veľa som toho nestihol. Marek Hamšík sa po mojom príchode posunul na hrot a ja som hral viac defenzívneho stredopoliara,” vysvetlil: „Je pre mňa obrovská motivácia, že tu môžem byť a hrať s takýmito hráčmi. Dnes sme vyhrali, ale od zajtra sa už naplno koncentrujem na EURO.”

Viac si môžete prečítať v článku zverejnenom na Šport.sk: Ján Kozák vytiahol ďalšie eso z rukáva, zatiaľ iba na tri minúty.

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan