Basketbalistky začali play-off výhrou

25.3.2021, 07:38
ŠBK Šamorín
FB ŠBK Šamorín
 Po vyše mesačnej súťažnej prestávke vstúpili naše basketbalistky do úvodných súbojov play-off NIKÉ Extraligy žien víťazne. Bol to veľmi ťažký zápas, ale hlavne vynikajúcou treťou štvrtinou, ktorú sme vyhrali 23-5 sa nám podarilo zabodovať.

Blahoželáme a držíme palce už zajtra v Banskej Bystrici. Séria sa hrá na dva víťazné zápasy.

Komentáre k zápasu:

Karol Kardoš, manažér ŠBK Šamorín: ,,Dnešné víťazstvo je zatiaľ najcennejšie v sezóne 2020/21. Gratulujem každej hráčke, že našli v sebe dostatok síl po prekonaní choroby. Pred zápasom som mal obavy, nakoľko družstvo vyše mesiaca nehralo súťažný zápas. Herný výpadok sa ukázal naplno v poslednej štvrtine, v piatok v Bystrici sa toho musíme vyvarovať. Zajtra si hráčky oddýchnu a v piatok sa pokúsime sériu ukončiť, aj keď v Bystrici bude favoritom domáce družstvo.“

Laura Horvátová, hráčka ŠBK Šamorín: ,,Na našej hre bolo vidieť, že sme neohrabané, absolvovali sme duel po viac ako mesačnej prestávke. Vedeli sme, že to nebude jednoduché. Predpokladali sme, že Banská Bystrica bude namotivovaná, bude chcieť využiť našu dlhšiu prestávku bez tréningov a zápasov. Sme radi, že sme nakoniec vyhrali. A to je najdôležitejšie. V piatok chceme vyhrať a rozhodnúť náš vzájomný súboj.“

Jana Matejčíková: Začiatok nám úplne nevyšiel podľa predstáv - mali sme veľa výkyvov v obrane. Naša hra je založená na agresivite a behaní, čo sme párkrát vynechali a domáce to okamžite využili. V piatok musíme hrať viac vyrovnane, ako v útoku tak aj v obrane, a nevynechávať jednotlivé pasáže v zápase.

Miloslav Michálik: Je to škoda. Zápas sme mali dobre zohraný. Prišiel útlm v tretej štvrtine, ktorá rozhodla o výsledku. Zlyhali sme hlavne mentálne, pretože game plán vychádzal. V štvrtej štvrtine sme sa snažili zvýšenou agresivitou zmeniť dianie na ihrisku, čo sa nám aj podarilo, ale Šamorín si to rozumnou hrou uhral do víťazného konca. Treba dať viac sebavedomia do ďalšieho zápasu a veriť, že sme schopný poraziť súpera z vrchnej štvorky.

ŠBK Šamorín – ŠKP 08 Banská Bystrica 56 : 53 (13-15, 17-13, 23-5, 3-20) Sujová 23, Horvátová 15, Marcová 11,