sobota, 25. máj. 2024
Basketbalistky prehrali kontumačne

Basketbalistky prehrali kontumačne

15.3.2021, 08:58
www.samorin.sk
ilustr. obrázok

Basketbalistky ŠBK Šamorín mali v sobotu nastúpiť na duel Extraligy proti Ružomberku. Nakoniec veľmi správne sa rozhodli, že nebudú hrať a prehrajú kontumačne.

Naše baby 20. februára po parádnom výkone zdolali Piešťany. Vzápätí tak v našom, ako aj družstve Čajok sa objavil koronavírus. Znamenalo to, že oba tímy išli do minimálne dvojtýždňovej karantény.

Vedenie Slovenskej basketbalovej asociácie nariadilo, aby Šamorínčanky odohrali v sobotu duel proti Ružomberku a budúcu stredu proti Košiciam. ,,Nechceme hazardovať so zdravým hráčok. V piatok mali dievčatá po návrate z karantény prvý tréning, na ktorom boli vo väčšom počte. Bol to iba ľahký, kratší tréning. Veď majú za sebou neľahké obdobie, až sedem dievčat prekonalo koronavírus. A v takomto stave sme mali na druhý deň hrať? Nie, v žiadnom prípade. U nás je zdravotný stav na prvom mieste,“ povedal pre nás Karol Kardoš, manažér Šamorínskeho basketbalového klubu.

Kam sa ponáhľa Slovenská basketbalová asociácia? Dostáva veľké financie za televízne prenosy? Od sponzorov? Je to trošku smiešne a smutné… Termínov je dosť, ligu by bolo treba dohrať do mája, keď sa začína príprava národného družstva pred majstrovstvám Európy. A čo sa stane, keď na začiatku prípravy, ktorá má trvať skoro dva mesiace budú chýbať hráčky z Extraligy? Veď sú iba tri, ktoré sa objavujú v zápasoch… Bohužiaľ, funkcionárov nezaujíma zdravotný stav hráčok, prípadné neskoršie problémy po prekonaní koronavírusu…

S najväčšou pravdepodobnosťou naše družstvo nenastúpi ani v stredu v Košiciach. Pripravovať sa bude na play – off, ktorý by sa mal začať 24. marca.

Copyright © 2024 Šamorínčan