Basketbalistky po bojovnom výkone stále v hre o 3. miesto

9.4.2018, 07:54
Oznam
ilust.foto

Séria basketbalovej extraligy žien o konečné tretie miesto ešte nemá víťaza. Piešťanské Čajky cestovali v sobotu do Šamorína za stavu 1:0 v sérii s cieľom potvrdiť jednoznačné domáce víťazstvo 79:40. Opak bol však pravdou.

Čajky v Šamoríne prekvapivo zaváhali a bojovnejší domáci tím zaslúžene vyhral 60:55 a vyrovnal sériu na 1:1. O držiteľovi bronzových medailí sa rozhodne v stredu 11. apríla o 18:00 v piešťanskej Diplomat aréne.

Čajky v podstate od začiatku zápasu doťahovali náskok Šamorína, ktorý po prvej štvrtine vyhrával o šesť bodov 21:15 a rovnaký náskok si udržal aj do polčasu (36:60).

Ani po prestávke Piešťanky nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav a domáce hráčky dokonca navýšili svoj náskok 50:41 po tretej štvrtine.

Pred poslednou časťou nečakalo Čajky nič jednoduché. Štyri minúty pred koncom Piešťanky dokázali znížiť na rozdiel jedného bodu 53:54, no domáce po presných strelách Vyňuchalovej a Sujovej odskočili na 58:53.

Čajky ešte znížili zásluhou Páleníkovej na 55:58, no záver už nezvládli a Sujová dvoma premenenými trestnými hodmi upravila na konečných 60:55 pre Šamorín.

Rozhodujúcim faktorom bol určite prístup k zápasu, ktorý mal Šamorín príkladnejší a za svoju bojovnosť si zaslúžil zvíťaziť. Domáce takisto premenili šesť trojkových pokusov, zatiaľ čo Čajky len jeden. Piešťanky stratili až 21 lôpt, Šamorín len 12.

O držiteľovi bronzových medailí sa tak rozhodne v stredu 11. apríla o 18:00 v Diplomat aréne.

O 3. miesto:

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 60:55 (21:15, 15:15, 14:11, 10:14)

Šamorín: Hašková a Sujová po 15, Beronjová 10, Vyňuchalová 4, Slezáriková 3 (J. Lelkes 8, Marcová 5)

Piešťany: Smithová 20, T. Páleníková 9, Bartáková 8, Slamová 4, Jakubcová 0 (Podrugová 8, Mikulášiková 4, Dudášová 2, Gajdošová 0)

TH: 8/6 – 24/18, Fauly: 19 – 15, Trojky: 6 – 1, Rozhodovali: Turčin, Matejčík, Holländer