sobota, 25. máj. 2024
očkovanie

Aj učitelia v našom meste sa nechali zaočkovať. Niektorí mali ľahšie vedľajšie účinky

16.2.2021, 10:47
Peter Gábor
ilustr. obrázok

Bezpečné prostredie v školách. To je cieľom spustenej prvej fázy očkovania učiteľov, ktorá sa začala v túto sobotu, 13. februára. Prvé čísla ukazujú, že v priebehu najbližších dní dostane prvú vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov.

Ako pre nás uviedla riaditeľka gymnázia PaedDr. Edita Lysinová na GMRŠ sa zo všetkých pedagógov, ktorí sa teraz mohli zúčastniť očkovania (tí, ktorí učia v maturitných ročníkoch), prejavilo záujem dať sa zaočkovať 93 %. Registrácia bola absolútne bezproblémová, jednoduchá.

„Tí, ktorí sme  sa nechali zaočkovať cez víkend (mladší ako 55 rokov) sme mali, podľa mojich informácií, rovnaké reakcie - zimnica, zvýšená teplota a prípadne  bolesť hlavy (noc bola u všetkých najnepríjemnejšia).  Bolesť vpichu, resp.ramena bola iba u niektorých. Tieto prejavy trvajú max.1 deň, potom už nepociťujete absolútne žiadne nepríjemné reakcie.

Čo sa týka samotného priebehu vakcinácie - väčšina z nás sa necháva zaočkovať v bratislavských nemocniciach (Antolská, Ružinov), je to pre nás najbližšie. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že na Antolskej bolo v sobotu ráno cca.do 200 učiteľov, aj keď sme mali každý "časenku". Ale behom krátkeho času, vďaka zdravotníckemu personálu, ktorý pracoval vysoko profesionálne, sa rozbehlo očkovanie tak, že oproti pôvodnému času sme boli zaočkovaní  len o 20 min.neskôr. Počas našej prítomnosti v nemocnici nemal nikto problémy po podaní vakcíny. Prístup sestier a lekárov bol ( od administratívy až po samotnú vakcináciu ) v tomto zariadení veľmi profesionálny a ľudský , zaslúžia si náš obdiv a úctu.  O termíne 2.očkovania budeme informovaní SMS-kou z NCZI. Učitelia "55+" sú zaregistrovaní a budú sa očkovať v priebehu tohto týždňa." , uviedla pre naše noviny riaditeľka gymnázia.

 

Čo sa týka očkovania na základných školách, tak to prebieha bez účasti zriaďovateľov.

Prinášame vám stanovisku samosprávy k postupu očkovania na školách:

Keďže Mesto Šamorín ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení nie je priamo zapojený do procesu očkovania pedagogických zamestnancov a tak nie je možné uviesť konkrétne čísla. Celý proces prebieha bez účasti zriaďovateľov. Z dôvodu obmedzených očkovacích kapacít sú školy a ich pedagogickí zamestnanci pozývaní na prihlasovanie postupne. V ďalších fázach bude spustené prihlasovanie  pedagogických zamestnancov II. stupňa ZŠ, odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení.

Copyright © 2024 Šamorínčan