utorok, 4. okt. 2022

8.apríla začína ŠBL 2017 – Bežecká liga pre všetkých!

19.3.2017, 10:28
Peter Gábor

3klub Šamorín organizuje druhý ročník Šamorínskej bežeckej ligy ŠBL 2017 určenej pre širokú verejnosť, bez výkonnostného a vekového limitu. Do hodnotenia sa Ti započítajú aj tradičné obľúbené akcie Pomlé Run, Gútor Run a preteky v Rohovciach.

V lige súťaží každý. Kategórie samostatne pre mužov aj ženy (chlapcov a dievčatá) sú:

  • Predškolský beh
  • stupeň ZŠ
  • stupeň ZŠ
  • Hlavný beh 15 – 39 rokov
  • Hlavný beh 40 a viac rokov

Detské behy majú výrazne kratšie vzdialenosti, môžu sa trochu líšiť v závislosti od parametrov jednotlivých kôl.

ŠBL 2017 má 5 kôl. Dve kolá organizuje 3klub Šamorín (1. a 5. kolo), zvyšné kolá sú dobre známe lokálne preteky – Pomlé Run, Gútor Run a preteky v Rohovciach, ktoré majú svoje vlastné propozície a stanovenú výšku štartovného.

Do ŠBL sa prihlásiš za poplatok 4,- EUR len raz. Od toho momentu budeš zbierať body z jednotlivých kôl:

1. kolo (Lesopark Pomlé, 3km) a 5. kolo (x-bionic® sphere, 1500m) – sú kolá, ktoré organizuje 3klub Šamorín a majú zvýhodnené bodovanie:
V každom z týchto kôl získavajú všetci pretekári 2 body za absolvovanie kola. Na základe umiestnenia získajú prví deviati pretekári extra body (1. pretekár: 20 bodov, 2. pretekár: 18 bodov, 3. pretekár: 16 bodov, atď.).

2. kolo (PomléRun, 10km), 3. kolo (Rohovce, 3míle) a 4. kolo (GútorRun, 10km) – tradičné preteky, organizované iným organizátorom:
V každom z týchto kôl získavajú všetci pretekári 1 bod za absolvovanie kola. Na základe umiestnenia získajú prví deviati pretekári extra body (1. pretekár: 10 bodov, 2. pretekár: 9 bodov, 3. pretekár: 8 bodov, atď.). Nezabudni, ide o lokálne preteky, ktoré majú svoje vlastné propozície a stanovenú výšku štartovného. Prihlasovať sa na tieto kolá musíš samostatne (odkazy na organizátorov: PomléRun, GútorRun).

Vyhodnotenie ŠBL 2017

Priebežný stav tabuľky môžeš sledovať na www.3klubsamorin.sk/vysledky. V rámci posledného kola bude oficiálne vyhodnotenie ŠBL 2017. Pretekár a pretekárka, ktorí získajú najviac bodov, sa stanú celkovými víťazmi bežeckej ligy. Vyhodnotia sa aj najlepší vo všetkých vekových kategóriách a účastníci všetkých kôl.

Neváhaj a registruj sa do ŠBL hneď na www.3klubsamorin.sk. Všetky novinky, fotky z jednotlivých kôl a iné zaujímavosti môžeš sledovať aj na www.facebook.com/3klubsamorin.

Copyright © 2022 Šamorínčan